2010 Race Results

OVERALL MALE WINNERS
Name   Cat. Place Overall Place Time  
        Hr Min Sec
Donovan  Castelyn 1 1 1 38 13
Mark  Phillips 1 3 1 42 59
Ian   Wright 1 7 1 53 44
OVERALL FEMALE WINNERS
Name   Cat. Place Overall Place Time  
        Hr Min Sec
Kylee  Muldoon 1 2 1 41 15
Alexandra  Bagley 1 3 1 45 43
Nicole  Forsythe 2 5 1 48 22
JUNIOR WINNER (17years&under)
Nicole  Forsythe 16 yrs
DICK W ICKENDON OUTSTANDING EFFORT AWARD
Michael  Lyddiard

Overall  Name   Cat. Place Time  
        Hr Min Sec
1 Donovan  Castelyn 1 1 38 13
2 Kylee  Muldoon 1 1 41 15
3 Mark  Phillips 1 1 42 59
4 Alexandra  Bagley 1 1 45 43
5 Nicole  Forsythe 2 1 48 22
6 Penny  Palfrey 1 1 49 14
7 Ian   Wright 1 1 53 44
8 Matthew  Pegg 1 1 54 8
9 Glen  Dick 2 1 54 48
10 Malcolm  Fisher 2 1 55 31
11 Chad   Schneider 2 1 58 58
12 Liam  Drake 3 2 0 4
13 Chris  Palfrey 3 2 2 40
14 Jason  Selman 4 2 5 51
15 Edwy  Bunt 3 2 6 2
16 Lucas  Hobbs 5 2 6 48
17 Jayne  Moyle 3 2 7 13
18 Stephen   Buchholz 4 2 8 17
19 Anna  Torok 2 2 9 16
20 Tim  Pincombe 6 2 10 35
21 Adam  Faulkner 2 2 10 39
22 Scott  Belcher 5 2 11 32
23 Bruce  Kershaw 7 2 12 52
24 Alexandra  Evans 1 2 14 20
25 Damian  Scales 8 2 14 36
26 Anthony  Croft 6 2 15 4
27 Walter  Dietz 4 2 15 39
28 Paul  Mulcahy 5 2 16 2
29 Christie  Leet 7 2 17 9
30 Donna  Burns 2 2 18 5
31 Dyanna  Benny 2 2 18 22
32 Martin  Palfrey 8 2 18 38
33 Will  Oxley 9 2 19 4
34 Stephen  Garland 10 2 19 13
35 Roberta  Edmeades 3 2 20 23
36 Justin  Cook 11 2 20 29
37 Katya  Noble 3 2 20 35
38 Mark  Rose 9 2 20 38
39 Caitlin  Burman 4 2 20 43
40 Emma  Starritt 4 2 23 13
41 Helen  Conway 5 2 23 21
42 Michelle Farr-Jones 3 2 25 22
43 Andy  Platt 12 2 27 17
44 Anna  Cox 4 2 28 25
45 Suzanne  Sullivan 4 2 28 36
46 Mark  Powell 6 2 28 43
47 Russell  Gustavson 7 2 29 43
48 Garry  Tambree 8 2 30 48
49 Gemma  Jensen 5 2 31 37
50 James  Goins 13 2 31 38
51 Sally  Watson 6 2 31 53
52 Suzy  Salas 4 2 32 5
53 Amanda  Rasmussen 7 2 33 15
54 Leela  Hancox 8 2 35 37
55 Ian  Bell 9 2 38 11
56 Matthew  Talbot 10 2 38 29
57 Kerry  Thompson 5 2 40 38
58 Janine  Paton 5 2 43 42
59 Lisa  Albinus 7 2 46 5
60 Martin  Van Der Meer 3 2 46 18
61 Mick  Mossman 10 2 47 4
62 Justine  O'Connell 6 2 47 23
63 Michael  Lyddiard 11 2 49 21
64 Kenneth  Anderson 14 2 49 41
65 Anna  Magee 6 2 54 6
66 Gina  Tambree 8 2 55 25
67 Graham  Hancox 11 2 55 59
68 Stuart  Thompson 12 2 56 41
69 Amelia  Joseph 9 3 0 29
70 Richard  Murray 15 3 7 52
71 Clare  Stone 7 3 9 14
72 Jo  Carman 9 3 9 34
73 Garry  Paton 16 3 10 13
74 Lesa  Hansen 10 3 11 16
75 Jenny  Meredith 7 3 24 27
76 Jennifer  Cox 8 3 38 23
DNF Sarah  Morrison DNF 0 0 0
DNF Lisa  Harding DNF 0 0 0
DNF Rodney  Molesworth DNF 0 0 0

Click here for category results